Психологічна служба

Діти. Війна. Військові

Сьогодні в 5-Б класі з класним керівником Наталею Комар та практичним психологом Іванною Залеською був проведений тренінг на тему: «Діти.Війна.Військові».

Говорили про сучасних супергероїв - наших воїнів -захисників!

Виконали різні вправи, для більшого розуміння, як спілкуватись з військовими та ветеранами.

Чим кожен із нас, може допомогти адаптуватись. Що доречно говорити та не варто. Коли проявити підтримку та вдячність.

За те, що можемо працювати, вчитись і жити своє життя 💙💛

Переглянути відео

Кожна мить твого життя творить твоє майбутнє

03.04.2024 року практичним психологом Ліцею 15 Іванною Залеською проведені тренінги у 9-х класах щодо профілактики шкідливих звичок на організм людини та пропагування здорового способу життя.

Переглянути відео

"Скільки б ти не жив - усе життя слід навчатися"

25 січня педагоги початкової ланки Ліцею 15 взяли участь у тренінгу на тему: "Від стресу до адаптації в освітньому просторі". Вчителі навчалися та вдосконалювали вміння зберігати власне психічне здоров'я, формували навички емоційної саморегуляції під час стресових ситуацій. Дякую за довіру!!! Ви найкращі!!!

День психічного здоров'я

Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров'я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.

Всесвітній день психічного здоров'я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров'я.

Поради для збереження психічного здоров'я:

• Якщо ви хочете уникнути хвилювання - живіть сьогоднішнім днем.

• Заповніть свій розум думками про спокій, мужність, здоров'я, надію, адже наше життя - це те, що ми думаємо про нього.

• Ніколи не намагайтеся звести рахунки з вашим ворогом, тому цим ви принесете собі набагато більше зла, ніж ворогу.

• Замість того, щоб переживати через невдачі, будьте до неї готові.

• Ведіть рахунок своїм вдачам, а не своїм неприємностям.

• Не наслідуйте інших. Знайдіть себе і собою залишайтеся

.

Пам'ятайте , що всі люди потребують підтримки, співчуття та любові.

Ви не самотні!

Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть!

Плануйте своє життя!

Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою - працюйте для себе!

.

Успішна адаптація- запорука успіху

Бути готовим до школи- не означає вміти читати, писати і рахувати. Бути готовим до школи- означає бути готовим всьому цьому навчитися.

Процес адаптації до шкільного життя у дітей триває по різному - від 2 тижнів до 2 - 6 місяців (залежно від рівня їх готовності до школи, психологічними особливостями та станом здоров'я).

Вирішальну роль тут відіграє сформований у дошкільному віці рівень готовності до школи, або "шкільної зрілості".

Завданням практичного психолога в освітніх закладах, це сприяти успішній адаптації, кожного здобувача освіти, знаходити сильні сторони дитини. Тому групова та індивідуальна діагностика першокласників є невід'ємною та цінною складовою!!!!

Інтервізійні групи

29 вересня на базі ліцею №15 та ліцею імені М.Сабата відбулись інтервізійні групи практичних психологів ЗЗСО, керівниками яких є Іванна Залеська та Наталія Павлюк.

Одним із найосновніших завдань практичних психологів, особливо в умовах військового часу, є емоційна підтримка та допомога учасникам освітнього процесу. Проте, часто і самі психологи потребують такої підтримки та допомоги. Саме тому робота інтервізійних груп була спрямована на відпрацювання методів та технік, які допоможуть справлятися із викликами та непростими завданнями, продиктованими умовами сьогодення.

Практичний психолог Віра Вацеба та соціальний педагог Попович Анастасія (Радчанський ліцей)також репрезентували досвід роботи у проекті «Діти та війна», продемонструвавши техніки, що допомагають опрацювати власні негативні емоції та переживання, пов'язані з війною.

Практичні психологи ЗЗСО збагатились досвідом колег, ознайомились із різними поглядами та підходами у роботі, розширили свої професійні можливості.

Нагадуємо, що такі зустрічі передбачені кожного місяця, адже будучи в ресурсі самі, зможемо допомогти іншим учасникам освітнього процесу!!!